בטיחות בבניה

0
398
ממונה בטיחות בבניה | פורטל הבטיחות של ישראל

 

ממונה בטיחות בבניה

ממונה בטיחות בבנייה הוא מקצוע אשר מעוגן בחוק והוא חשוב מאין כמותו. ממונה הבטיחות למעשה אחראי על כל ההיבטים הקשורים לבטיחות ובריאות העובדים. ממונה בטיחות חייב להיות מועסק באתרי בנייה בהם עובדים לפחות 50 עובדים. קיימים ממוני בטיחות בתחומים רבים והכשרתם זהה אך כאשר מדובר בתחומים ספציפיים כגון בענפי הבנייה, הממונה חייב לעבור הכשרה ייעודית לענף זה ורק לאחר הכשרתו יאושר מינויו באתרי בנייה. מעבר לתפעול אירועי בטיחות, ממונה בטיחות בבנייה, תפקידו עוסק גם במניעת אירועים פוטנציאליים עתידיים. מניעת אירוע בטיחות היא בגדר הצלחה מרובה בתפקיד ומשמעותית מאוד שכן היא עשויה למנוע פציעות קלות וקשות של העובדים.

ממונה בטיחות למפעל

בטיחות במקום העבודה וגם במפעלים

כולנו יודעים מהי המשמעות של רגולוציה ובקרה בכל הקשור לבטיחות במקומות עבודה ובייחוד במפעלים שבהם מתעסקים עם מכונות גדולות, שאריות של חומרים רעילים באוויר, עבודות בגובה וכו'. ממונה בטיחות למפעל משמש כיועץ בטיחותי ומסייע לעובדים להחיל פעולות שישמרו עליהם במהלך העבודה ובכך גם את הסובבים אותם. אל לכם לעובדים להסתכל על איש הבטיחות ולפחד או להירתע ממנו אלא ללמוד ממנו ולשאוב את כל המידע שיש לו להציע על מנת לשמור על בריאותכם הפיזית וכתוצאה מכך גם הנפשית. ממונה הבטיחות מוודא ומפעיל תוכניות למצבי חירום, מדווח על תקלות ודואג שהן נפתרות, מתעד ממצאי בדיקות ומוודא שגרת בדיקות רפואיות לעובדים החשופים לגורמים שחשיפה אליהם דורשת בדיקה תקופתית. נראה כי תפקידו הכרחי וחשוב.

ממוני בטיחות בעבודה

מי יכול להיות שומר הבטיחות שלכם בעבודה?

גיוס ממוני בטיחות בעבודה מתרחש בארגונים רבים על מנת להבטיח סביבת עבודה בטוחה וזאת עקב המודעות הגוברת לנושא הבטיחות והחוק שמחייב כל חברה גדולה להעסיק ממונה בטיחות בעבודה. תפקיד זה דורש ידע והוא עשוי להיות מורכב. לכן, טכנאים מוסמכים, מהנדסים, הנדסאים או אנשים בעלי ידע טכני מתאים יכולים לעבור קורס ייעודי שיכשיר אותם לתפקד כממוני בטיחות בעבודה. בחברת פז בטיחות תוכלו לקבל מענה עבור קיום הדרכות בטיחות תקופתיות, קיום של ימי עיון ואפילו שירותים של ממונה בטיחות מקצועי ומיומן. אל תהססו לפנות לפז בטיחות ולשמור על בטיחות העובדים שלכם.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here